Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną kolizji - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Data publikacji 02.11.2018

Do groźnej kolizji doszło na Al. Jana Pawła II w Parczewie. Kierujący pojazdem marki Mazda wykonując manewr skrętu w lewo zajechał drogę jadącemu z przeciwka mercedesowi. W wyniku zderzenia obrażeń doznała pasażerka, która podróżowała mercedesem. Na szczęście jej obrażenia okazały się nie groźne. Badanie wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór na Al. Jana Pawła II w Parczewie. Jak ustalili policjanci kierujący autem marki Mazda wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka pojazdowi marki Mercedes. W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia odniosła pasażerka mercedesa. Trafiła do szpitala na obserwację, gdzie okazało się, że jej obrażenia są powierzchowne. Badanie stanu trzeźwości jakie przeprowadzili mundurowi wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Sprawca kolizji za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich rozległe uszkodzenia.

A.Ł.