Kolizja trzech aut w Zaniówce - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Kolizja trzech aut w Zaniówce

Data publikacji 29.10.2018

Nie zachowanie należytej ostrożności oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym było przyczyną groźnej kolizji w m. Zaniówka. Kierująca pojazdem marki Opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachowała ostrożności i uderzyła w bok samochodu marki Audi. Ten uderzył jeszcze w dostawczego nissana. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Wczoraj po południu dyżurny parczewskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu  drogowym w miejscowości Zaniówka z udziałem trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel Meriva wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w bok jadącego od strony Parczewa audi. Siła uderzania zepchnęła audi na dostawczego busa. Okazało się także, że kierujący autem marki Audi w miejscu niedozwolonym  wyprzedzał dostawczaka. Na szczęście w wyniku zderzania pojazdów żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Sprawczyni kolizji skorzystała ze swoich praw i odmówiła przyjęcia mandatu karnego. Sprawa rozstrzygnie się przed sądem. Mandatem w kwocie 300 zł został natomiast ukarany mieszkaniec gm. Wisznice, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym.

A.Ł.