Policjanci rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach

Data publikacji 26.10.2018

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Parczewie odbyło się spotkanie z policjantami parczewskiej jednostki, którego tematem były środki zastępcze tzw. dopalacze. Policjanci rozmawiali z uczniami na temat szkodliwości zażywania tych substancji. Podczas wizyty zaprezentowano film Głównego Inspektoratu Sanitarnego pt „Stop dopalaczom !”.

Dzisiaj w świetlicy I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie odbyło się spotkanie poświęcone środkom zastępczym jakimi nazywane są dopalacze. W spotkaniu wziął udział dzielnicowy mł.asp. Piotr Szczygielski oraz asp. Artur Łopacki. Podczas spotkania policjanci przedstawili zmiany w przepisach dotyczących wytwarzania i wprowadzania do obrotu nowych substancji psychoaktywnych. Nowela ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakłada penalizację posiadania tzw. dopalaczy. Za posiadanie ich znacznych ilości grozi do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet do 12 lat. Oprócz aspektów prawnych funkcjonariusze omówili aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających i ich negatywnego wpływu na ludzki organizm. Podczas prelekcji zaprezentowano film pt: „Stop dopalaczom !”.

Policjanci na podstawie prawdziwych zdarzeń przytoczyli przypadki zażycia dopalaczy, ogrom życiowych tragedii, przypadki śmiertelnych zatruć, hospitalizacji i innych negatywnych w skutkach zdarzeń.