Kolejni zatrzymani kierujący na „podwójnym gazie” - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Kolejni zatrzymani kierujący na „podwójnym gazie”

Data publikacji 14.09.2018

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm kierującym, którzy wczoraj zasiedli za kierownice swoich pojazdów znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich odpowie za kierowanie ciągnikiem rolniczym znajdując się w stanie nietrzeźwości, drugi za kierowanie autem.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Parczewie na ul. Jagiełły. Policjanci zauważyli kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat, którego styl jazdy wskazywał że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości u 44 - letniego kierującego wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wisznice stracił prawo jazdy.

Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Gęś. Tam z relacji zgłaszających wynikało, że po terenie miejscowości Gęś ciągnikiem rolniczym porusza się nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce udali się mundurowi, którzy nieopodal miejscowości Jabłoń zauważyli opisywany pojazd. Badanie alkomatem wykazało u traktorzysty prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda podzielił los poprzednika. On także stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.