Kierujący jednośladami odpowiedzą za jazdę po alkoholu - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Kierujący jednośladami odpowiedzą za jazdę po alkoholu

Data publikacji 10.09.2018

W miniona sobotę mundurowi z parczewskiej jednostki zatrzymali kierujących jednośladami którzy prowadzili swoje pojazdy „na podwójnym gazie”. Motorowerzysta miał prawie promil alkoholu w organizmie, rowerzysta który został zatrzymany w Podedwórzu prawie 3 promile. Obaj za swoje zachowania odpowiedzą przed sądem. Kierujący skuterem odpowie też za kierowanie pojazdem w trakcie obowiązującego zakazu sądowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Kodeńcu, gmina Dębowa Kłoda. Patrol zatrzymał do kontroli kierującego skuterem. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49 – latek w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicę pojazdu mechanicznego ponieważ ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Mężczyzna odpowie po raz kolejny przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo jakim jest nie stosowanie się do wyroku sądowego.

Chwilę później we miejscowości Podedwórze policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę którego styl jazdy wskazywał że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Pomiar na urządzeniu wskazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnione wykroczenie 36 – latek odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia rowerów.