Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego w Jeziorze. Policjanci apelują o ostrożność na drogach

Data publikacji 09.09.2018

Wczoraj w miejscowości Jezioro, gmina Siemień doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Saab potrąciła pieszego, który na wskutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Badanie wykazało, że kierująca była trzeźwa.

W sobotę w godzinach wieczornych w miejscowości Jezioro doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Saab najechała na pieszego. 79 – latek na wskutek odniesionych ran poniósł śmierć na miejscu. Wiadomo, że pieszy poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. Badanie stanu trzeźwości jakie przeprowadzili mundurowi wykazało, że kierująca byłą trzeźwa.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Mundurowi apelują o ostrożność na drogach i przypominają o noszeniu elementów odblaskowych. Nawet niewielki tego typu przedmiot może uratować nam życie i zdrowie. Pieszy poruszający się z takim detalem widoczny jest dla innych uczestników ruchu nawet z kilkuset metrów. Należy wspomnieć, że nadchodząca jesienna pora roku sprawi, że zmrok zapadać będzie coraz wcześniej. Do tego przyjdą opady deszczu i opadające liście z drzew, które sprawią że w niektórych miejscach drogi będą śliskie i niebezpieczne. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo na drogach zachowując ostrożność. Nośmy odblaski.


 

AŁ