Aktualności

Dzięki właściwej postawie postronnych osób zatrzymano pijanego kierowcę. Później jego kompana, który wsiadł do tego samego auta

Data publikacji 29.08.2018

Prawie 1,5 promila w organizmie miał kierujący pojazdem marki Honda, który został zatrzymany przez postronne osoby i przekazany mundurowym. Taki sam los spotkał jego kolegę, który kilka godzin później wsiadł do tego samego pojazdu i chciał sobie pojeździć. U drugiego kierującego pomiar wskazał prawie 3 promile. Obaj stracili prawo jazdy i odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19. Dyżurny parczewskiej jednostki odebrał telefon z informacją, że w miejscowości Lejno nad jeziorem Zagłębocze postronne osoby zabrały kluczyki kierującemu pojazdem marki Honda. Według zgłaszających mężczyzna miał być pod działaniem alkoholu. Na miejsce udali się policjanci, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Pomiar wskazał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21 latek został zatrzymany i stracił prawo jazdy.

Krótko po północy taki sam los spotkał jego kompana, który wsiadł do tego samego samochodu. Badanie u 19 latka tym razem wykazało blisko 3 promile alkoholu. Tak jak w poprzednim przypadku on też został zatrzymany.

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przez sądem grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.