Aktualności

Obywatel Ukrainy przekroczył prędkość w miejscu wskazanym na mapie zagrożeń - stracił prawo jazdy

Data publikacji 29.08.2018

Policjanci z parczewskiej drogówki realizując zadania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali prawo obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna w miejscowości Grabówka jechał swoim autem w terenie zabudowanym 110 km/h. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu.

W sobotę po południu w Grabówce, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego parczewskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Pomiar wskazał, że obywatel Ukrainy jechał o wiele za szybko niż pozwalają na to przepisy. Urządzenie zarejestrowało 110 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych.

Miejscowość Grabówka w gminie Podedwórze zostało wskazane przez okolicznych mieszkańców gdzie kierujący pojazdami przekraczają dozwolona prędkość. Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.