Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 06.08.2018

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm kierującym, którzy w miniony weekend zasiedli za kierownice swoich pojazdów znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Pozostali odpowiedzą za wykroczenia jakimi są jazdą rowerem i kierowanie samochodem po użyciu alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło po północy w miejscowości Lejno nad jeziorem Zagłębocze. Tam kierujący pojazdem marki Seat uszkodził dwa inne pojazdy po czym próbował odjechać z miejsca. Został zatrzymany przez pracowników ośrodka wypoczynkowego a następnie przekazany mundurowym. Badanie jakie przeprowadzili policjanci wykazało u 31- latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później przy ul. Kościelnej w Parczewie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 19 – latka ponad 0,2 promila. Mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski odpowie przed sądem za wykroczenie jakim jest kierowanie autem w stanie po użyciu alkoholu.

Blisko promil miał kierujący, który tego samego dnia został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Sosnowica. Mieszkaniec gminy Świdnik podzielił losy poprzedników, także stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.