Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad jeziorami - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad jeziorami

Data publikacji 29.07.2018

Jak co roku miejscowość Białka oraz jezioro Bialskie i jezioro Zgłębocze przyciąga wielu turystów. Wolny czas chętnie spędzają tam też mieszkańcy powiatu parczewskiego. W tym roku oprócz policjantów z parczewskiej jednostki służbę na tych terenach pełnią funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mają do dyspozycji łódź motorową.

   Od początku wakacji policjanci dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami Bialskim oraz jeziorem Zagłębocze. Podobnie do poprzednich sezonów tak jak i w tym roku mundurowych z parczewskiej jednostki wspierają funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dużą rolę do spełnienia mają funkcjonariusze, którzy pełnią służbę na wodzie i dysponują łodzią. Czuwają oni nad bezpieczeństwem osób kąpiących oraz korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających. Ponadto w ramach prowadzonych działań takich jak „Bezpieczne Wakacje 2018”  i „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowi oraz wyznaczeni policjanci spotykają się z młodzieżą podczas letnich kolonii i rozmawiają o bezpieczeństwie nad wodą. Funkcjonariusze przypominają o obowiązujących zasadach i przestrzegają o zagrożeniach takich jak alkohol, brawura czy też właściwym korzystaniu z materacy i innych podobnych pływających sprzętów. Oprócz działań profilaktycznych policjanci nadzorują też ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe oraz placówki handlowe i gastronomiczne.

    Wszystkie przedsięwzięcia policjantów mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorami. Przypominamy, że w przypadku potrzeby interwencji Policji należy dzwonić na numery alarmowe 112 i 997 lub kontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym parczewskiej jednostki pod nr 83 355 32 90.