Pijany ojciec wiózł dwójkę małych dzieci - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Pijany ojciec wiózł dwójkę małych dzieci

Data publikacji 29.07.2018

Prawie 4 promile w organizmie miał 32 – latek, który w sobotę został zatrzymany przez policjantów z parczewskiej jednostki. Co gorsza, nieodpowiedzialny kierowca przewoził dwójkę małych dzieci. Małoletni zostali przekazani matce natomiast mężczyzna trafił na komendę. Grozi mu teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

    Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na ul. Klonowej w Jabłoniu. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Citroen Xsara. Okazało się że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u mieszkańca gminy Jabłoń prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny 32 – latek przewoził  ponadto dwójkę małych dzieci.

    Dzieci zostały przekazane członkom rodziny natomiast mężczyzna trafił na komendę. Stracił już prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu dwa lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Do tego dojdzie grzywna nie niższa niż 5 tys. złotych.