Obchody 74 rocznicy walk partyzanckich w lasach parczewskich - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Obchody 74 rocznicy walk partyzanckich w lasach parczewskich

Data publikacji 23.07.2018

W niedzielę we wsi Plebania Wola I Makoszka odbyła się uroczystości związane z 74 rocznicą walk partyzantów z hitlerowskim najeźdźcą. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na szczeblu województwa, powiatu oraz gminy Dębowa Kłoda, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście. Komendę Powiatową Policji w Parczewie reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i wiązanek przy leśniczówce we wsi Makoszka pod tablicą upamiętniającą postać partyzanta Edwarda Mazura. Dalsze uroczystości przeniosły się na teren Lasów Parczewskich gdzie kombatanci, zaproszeni goście oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości związanych z wydarzeniami jakie miały miejsce w okresie II Wojny Światowej na tych terenach, złożyli hołd poległym w walce z okupantem.

O 13:30 wszyscy zebrani wzięli udział we mszy świętej w Plebaniej Woli. Uroczystości zakończyły się przemówieniami oraz występami artystycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się replika pojazdu biorącego udział w Powstaniu Warszawskim podczas II Wojny Światowej, którą przedstawiła grupa rekonstrukcyjna „Szare szeregi”.

Komendę Powiatową w Parczewie reprezentow Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra.