Święto Policji - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Święto Policji

Za nami uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody odbyły się w miniony poniedziałek. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej w Parczewie, następnie ceremonia przeniosła się do Urzędu Miasta w Parczewie. Tam parczewscy policjanci odebrali mianowania na wyższe stopnie.

W poniedziałek parczewscy policjanci obchodzili swoje święto. Obchody zaczęły się od mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej w Parczewie. Dalsza część miała miejsce na sali konferencyjnej Urzędu miasta. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda i Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra wręczyli policjantom mianowania na wyższe stopnie policyjne. Mundurowi otrzymali awanse w korpusach oficerów, aspirantów, podoficerów i szeregowych. Pięciu funkcjonariuszy zostało wyróżnionych za wzorowe wyniki uzyskiwane w służbie. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych.

Akademię zakończyły przemowy zaproszonych gości. Wszyscy podkreślali wkład jaki wnoszą policjanci i policjantki na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu parczewskiego.