KMZB . Pędził 133 km/h w terenie zabudowanym - stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

KMZB . Pędził 133 km/h w terenie zabudowanym - stracił prawo jazdy

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z parczewskiej drogówki realizując zadania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali prawo jazdy 42 – latkowi. Mężczyzna w miejscowości Grabówka jechał swoim autem w terenie zabudowanym 133 km/h. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu oraz punktów karnych.

W czwartek po południu w Grabówce, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego parczewskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Pomiar wskazał, że mieszkaniec gminy Włodawa jechał o wiele za szybko niż pozwalają na to przepisy. Urządzenie zarejestrowało 133 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. 42 – latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem w wysokości 500 złotych a na jego konto trafiło 10 pkt karnych.

Miejscowość Grabówka w gminie Podedwórze zostało wskazane przez okolicznych mieszkańców gdzie kierujący pojazdami przekraczają dozwolona prędkość. Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.