Aktualności

Wizyta policjantów na obozie harcerskim w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”

Data publikacji 05.07.2018

Policjanci z parczewskiej jednostki w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…. nad wodą” odwiedzili obóz harcerski „Skauci Europy”. Spotkanie było okazją do przypomnienia młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie prowadzą cykl spotkań z dziećmii młodzieżą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Spotkania odbywają się w miejscach letniego wypoczynku na terenie powiatu parczewskiego. Dzisiaj policjanci spotkali się z harcerzami obozu pod nazwą „Skauci Europy” nad jeziorem Czarnym. Wakacje to czas wypoczynku z czego bardzo chętnie korzystamy wybierając relaks w wodzie lub nad wodą. Mundurowi szczegółowo omówili podstawowe zasady jakimi należy się kierować podczas zabaw i rekreacji w wodzie. Policjanci omówili w jaki sposób bezpiecznie uprawiać sporty wodne, korzystać z materacy i podobnych dmuchanych elementów. Przedstawili jak ogromne niebezpieczeństwo niesie ze sobą korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych plaż. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli ulotki i foldery mówiące o bezpieczeństwie nad wodą oraz drobne upominki.

W powiecie parczewskim znajduje się obszar pojezierza łęczyńsko – włodawskiego, gdzie zarówno turyści jak i okoliczni mieszkańcy bardzo chętnie wybierają jeziora na miejsca do spędzania wolnego czasu. W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w trakcie wypoczynku nad wodą. Przypominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku.