Aktualności

Policjanci wzięli udział w „Rowerowym Rajdzie Niepodległości – Parczew 2018”

Data publikacji 26.06.2018

W minioną niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie wzięli udział w „Rowerowym Rajdzie Niepodległości – Parczew 2018”. Imprezę zorganizował Urząd Miasta w Parczewie a współorganizatorami była KPP w Parczewie, Nadleśnictwo Parczew oraz Parczewska Grupa Rowerowa.

W niedzielę kilka minut po godzinie 10 spod pomnika Niepodległości w Parczewie wystartował „Rowerowy Rajd Niepodległości – Parczew 2018”. Wśród uczestników przedsięwzięcia oprócz miłośników jednośladów z Parczewskiej Grupy Rowerowej byli także policjanci z parczewskiej jednostki policji. Trasa rajdu wiodła po drogach lasów parczewskich. Uczestnicy odwiedzali miejsca pamięci takie jak groby poległych w czasie II Wojny Światowej partyzantów. Pod pomnikiem poległych partyzantów policjant z parczewskiej jednostki zapalił symboliczny znicz. Rajd zakończył się w malowniczym miejscu nad rzeką Bobrówką.

W trosce o bezpieczeństwo jeszcze przed wyjazdem organizatorzy omówili zasady jakich muszą przestrzegać uczestnicy rajdu.  Wszyscy otrzymali  kamizelki oraz elementy odblaskowe, które ufundował Urząd Miasta w Parczewie.