KMZB. Przekroczyli dozwoloną prędkość – stracili prawa jazdy - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

KMZB. Przekroczyli dozwoloną prędkość – stracili prawa jazdy

Data publikacji 09.06.2018

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwójka kierujących straciła swoje prawa jazdy w momencie gdy mundurowi sprawdzali miejsca, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości przez kierujących. Nie obyło się też bez wysokich mandatów i punktów karnych.

W piątek i w sobotę policjanci z parczewskiej drogówki obserwując miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkty, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących, zatrzymali dwa blankiety prawa jazdy. Wskazane miejsca potwierdziło spostrzeżenia mieszkańców. W piątek w miejscowości Uhnin mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen Touran. Mieszkaniec Chełma poruszał się z niedozwoloną prędkością w terenie zabudowanym. Pomiar wskazał 129 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych a na jego konto trafiło 10 pkt karnych.

Natomiast w sobotę w miejscowości Siedliki podobny los spotkał mieszkankę gminy Parczew, która kierowała samochodem marki Mercedes. Tym razem dozwolona prędkość została przekroczona o 60 km/h.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.