Dzień Dziecka z Policją - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Dzień Dziecka z Policją

Data publikacji 04.06.2018

W niedzielę mundurowi z Parczewa wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Dziecka. Na stadionie MOSiR przy ul. Jana Pawła nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez Policję. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny z nagrodami. Można też było oznakować swój rower. Wielu cyklistów skorzystało z tej możliwości.

Wczoraj od godziny 14:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie dla najmłodszych czekało wiele różnych atrakcji. Komenda Powiatowa Policji w Parczewie jako jeden z organizatorów festynu urozmaiciła zabawę zarówno dla dzieci jak
i starszych. Po szaleństwach na karuzelach i zjeżdżalniach dużym zainteresowanie cieszył się policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie. Do „przymierzenia się” w fotelu kierowcy radiowozu ustawiała się kolejka.

Dla najmłodszych policjanci zorganizowali konkurs plastyczny, którego tematem było bezpieczeństwo. Wszyscy którzy wykonali prace otrzymali nagrody i upominki w postaci kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Dla rowerzystów była okazja do oznakowania swojego pojazdu. Wystarczyło mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający zakup roweru. Procedura oznakowania polega na wygrawerowaniu specjalnego numeru na ramie pojazdu. Numer ten jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie i można po nim ustalić właściciela.

Przypominamy, że oznakować rower możemy w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Policja robi to bezpłatnie. Wystarczy mieć ze sobą wspomniane dokumenty.


 

AŁ