Ukradł rower bo nie miał czym wrócić do domu - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Ukradł rower bo nie miał czym wrócić do domu

Data publikacji 06.05.2018

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Siemień który, przywłaszczył rower w Parczewie. Po zgłoszonej kradzieży na komendzie, policjanci skojarzyli młodego mężczyznę, którego wcześniej widzieli jadącego na opisywanym rowerze. 19 – latek tłumaczył mundurowym, że zabrał rower, bo nie miał czym wrócić do domu.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Do  parczewskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Parczewa który  poinformował o kradzieży roweru typu damka wartości 700 zł. Rower został skradziony spod bloku. Dyżurny przyjął zgłoszenie i powiadomił podległe patrole o zdarzeniu. Policjanci stwierdzili, że widzieli wcześniej opisywany rower, a na nim młodego mężczyznę, którego jeszcze wcześniej legitymowali. Mieszkaniec gminy Siemień nie krył zdziwienia widząc policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowym tłumaczył, że zabrał rower, bo nie miał czym wrócić do domu.

Rower został odzyskany i wrócił do właściciela. 19 – latek  trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.