Motocyklista zderzył się z ciągnikiem. 31 – latek zginął na miejscu - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Motocyklista zderzył się z ciągnikiem. 31 – latek zginął na miejscu

Data publikacji 14.04.2018

Policjanci z Parczewa wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Rudno (gmina Milanów). Ze wstępnych ustaleń wynika, że traktorzysta skręcając w drogę gruntową wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Rudnie na drodze krajowej nr 63. Jak ustalili wstępnie mundurowi mundurowi, 31-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Zetor skręcając w lewo w drogę gruntową zajechał drogę motocykliście, który poruszał się z przeciwka.

Kierujący jednośladem 31-letni mieszkaniec Siedlec uderzył w przód pojazdu, który dodatkowo wyposażony był w wysięgnik. W wyniku odniesionych obrażeń 31 – latek poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym motocykliści, to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem.