Spowodował kolizją i odjechał. Miał ponad 3 promile - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Spowodował kolizją i odjechał. Miał ponad 3 promile

Data publikacji 10.04.2018

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 63–latkowi, który spowodował kolizję, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec gminy Parczew jadąc pojazdem marki Audi najechał na zaparkowany pojazd w miejscowości Plebania Wola, po czym odjechał. Po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali go na terenie jednej z posesji. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj po południu dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Plebania Wola kierujący pojazdem marki Audi 80 najechał na zaparkowany samochód również marki Audi. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący wysiadł na chwilę, aby sprawdzić uszkodzenia po czym wsiadł z powrotem do auta i odjechał. Zgłaszający próbował przez chwilę jechać za mężczyzną lecz zdecydował się powiadomić Policję. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce na terenie miejscowości Plebania Wola zauważyli opisywany pojazd, który wjeżdżał na teren jednej z posesji. Tam zatrzymali 63–latka. Badanie na zawartość alkoholu jakie przeprowadzili funkcjonariusze wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu.

Mieszkaniec gminy Parczew stracił prawo jazdy i za popełniane przestępstwo odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

A.Ł