KMZB - o 52 km/h za szybko w terenie zabudowanym - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

KMZB - o 52 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu Audi. 23 latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wcześniej miejsce to zostało zweryfikowane przez mundurowych i miało status „potwierdzone”. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed południem w Tyśmienicy. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego obserwowali miejsce wskazane na KMZB jako punkt gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. Realizując wytyczne wynikające z założeń KMZB zatrzymali kierującego Audi A6. Pomiar prędkości wskazał 102 km/h na obszarze gdzie obowiązywało 50 km/h. Mieszkaniec powiatu bialskiego musiał rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Został też ukarany mandatem w wysokości 400 zł. a na jego konto wpłynęło 10 pkt karnych.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.