Aktualności

Policjanci apelują o rozsądek. Wypadki i kolizje na skrzyżowaniu w Glinnym Stoku.

Data publikacji 04.02.2018

Nowa nawierzchnia i nowe oznakowanie na drodze wojewódzkiej W 814 powoduje, że niektórzy kierujący tracą rozsądek i zupełnie zapominają o bezpieczeństwie. Uczestnicy ruchu drogowego którzy jadą od strony Suchowoli nie zachowują podstawowych środków ostrożności. Dojeżdżając do skrzyżowania z drogą W 815 przekraczają dozwoloną prędkość i swoją podróż kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie.

 Od momentu oddania do użytku nowo wyremontowanej drogi wojewódzkiej W 814 czyli od połowy grudnia do chwili obecnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji odnotowali aż pięć zdarzeń drogowych. Były to dwa wypadki drogowe i trzy kolizje. Wszystkie miały miejsce w Glinnym Stoku na skrzyżowaniu dróg Parczew - Lubartów – Radzyń Podlaski. Pomimo tego, że nowa nawierzchnia i infrastruktura w znacznym stopniu poprawiła bezpieczeństwo, to wielu kierujących traci zdrowy rozsądek i zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kierujący którzy poruszają się od strony Suchowoli nie zważają na znaki ograniczające prędkość i podróż kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie. Ci którzy mają więcej szczęścia zatrzymują się na sąsiednim polu o czym świadczą liczne śłady.

Należy przypomnieć iż droga oznakowana jest prawidłowo z ograniczeniem prędkości do 30 km/h w rejonie dojazdu do samego skrzyżowania i znakiem STOP, także pojazdy które nie zdołają wyhamować przecinają drogę W 815 na której panuje duże natężenie ruchu. Nie trudno jest sobie wyobrazić jakie niesie to niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują o ostrożną i uważną jazdę. Brak wyobraźni i nadmierna prędkość to w dalszym ciągu główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych.