Aktualności

Parczew: Trzech pijanych kierowców zostało zatrzymanych podczas ostatniego weekendu, nadto czterech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

Data publikacji 30.01.2018

Dwóch kierujących zatrzymanych przez Parczewskich mundurowych miało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, trzeci wydmuchał ponad półtora promila. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania. Ponadto czworo auto cyklistów straciło uprawnienia na trzy miesiące oraz otrzymało 400 i 500 złotowe mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę.

Pierwszy kierujący został zatrzymany w miejscowości Grabówka gm. Podedwórze w dniu 27.01.2018 roku o godzinie 10.00. 29 letni mieszkaniec z Rudy Huta kierował Fordem Fokusem i miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Drugi kierujący zatrzymany został w dniu 27.01.2017 roku przed godziną 15.00 w Jabłoniu. 46 letni mieszkaniec gminy Jabłoń z kierował Volkswagenem Passatem. Miał prawie dwa promile w wydychanym powietrzu.

Ostatni nietrzeźwy wpadł w Dawidach gm. Jabłoń. 33 letni mieszkaniec gminy Jabłoń kierując Audi miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy kierujący stracili swoje prawa jazdy. Odpowiedzą teraz przed Sądem za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto parczewska policja zatrzymała czworo kierujących, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, wszyscy wpadli w Grabówce gm. Podedwórze.

Pierwszy miał najwięcej bo 117/50 km/h. Kierował samochodem Kiaa Ceed. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Drugi kierujący poruszał się samochodem Audi z prędkością 107/50. I w tym przypadku zakończyło się na 500 złotowym mandacie karnym.

Dwoje kolejnych przekroczyli prędkość o 53 kilometry na godzinę, w tym przypadku mandaty opiewały na kwotę 400 złotych.

Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy na okres trzech miesięcy, oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

RR