Aktualności

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy w miejscu naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji 12.01.2018

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu Citroen. 25 latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wcześniej miejsce to zostało zweryfikowane przez mundurowych i miało status „potwierdzone”. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu.

Tym razem do zdarzenia doszło w czwartek w Nowym Orzechowie. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego obserwowali miejsce, które zostało wcześniej wskazane na KMZB jako punkt gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. Realizując wytyczne wynikające z założeń KMZB zatrzymali kierującego Citroenem. Pomiar prędkości wskazał 108 km/h na obszarze, gdzie obowiązywało 50. Mieszkaniec powiatu Zamoyskiego musiał rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Został też ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane
i weryfikowane przez Policję.

  

RR