Parczew: Policyjne działania „Stop agresji na drodze” - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Parczew: Policyjne działania „Stop agresji na drodze”

Data publikacji 08.01.2018

W dniu 06 stycznia 2018 roku Policjanci z Parczewa przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili działania pod nazwą „Stop agresji na drodze”. Operacja miała na celu zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z parczewskiej drogówki wraz z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili na terenie powiatu parczewskiego działania pod nazwą „Stop agresji na drogach”. Działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych zwłaszcza z udziałem tzw. „piratów drogowych” oraz nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W wyniku podjętej akcji zatrzymano 44 latka, który poruszał się motorowerem w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, nadto posiadał już zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim. Dwóch innych kierujących "wpadło" taże za prowadzenie pojazdów pomimo orzeczonych zakazów sądowych. Podczas akcji przebadano ponad 200 kierujących pojazdami na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne za niesprawne pojazdy. Funkcjonariusze nałożyli w sumie trzy mandaty karne za wykroczenia w ruchu drogowym.
To nie pierwsza taka inicjatywa policji. Takie działania mające na celu podniesieniu bezpieczeństwa będą kontynuowane w przyszłości.
RR