Nielegalne gry na „automatach” zlikwidowane - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Nielegalne gry na „automatach” zlikwidowane

Data publikacji 12.11.2017

Dzięki wspólnym działaniom policjantów Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą parczewskiej komendy oraz funkcjonariuszom Urzędu Celno - Skarbowego w Lublinie w jednym z lokali na terenie Parczewa zabezpieczono 2 nielegalne automaty do gier. Za prowadzenie działalności bez wymaganej koncesji, właścicielowi lokalu grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

W piątek parczewscy policjanci wspólnie z celnikami weszli do jednego z lokalu na terenie Parczewa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel bez wymaganej koncesji udostępnia automaty do gier. W maszynach, które były udostępnione do publicznego użytku, pracownicy Urzędu Celnego przeprowadzili eksperyment procesowy.
Badanie dowiodło, że sposób w jaki organizowane były w tym miejscu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym skarbowym. Ujawnione automaty do gry zostały zabezpieczone. W sprawdzanym lokalu mundurowi zabezpieczyli łącznie dwa urządzenia do gier hazardowych.
Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.
Teraz 39 - letniemu właścicielowi grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. 

 AŁ