Debata społeczna - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Debata społeczna

Data publikacji 10.11.2017

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Parczewie odbyła się debata społeczna. Była to kolejna debata z cyklu „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na niej wpływ”. W debacie udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, prokuratury, straży pożarnej zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu parczewskiego.

Wczoraj o godzinie 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Parczewie przy ul. Warszawskiej odbyła się debata społeczna, której tematem było „Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu parczewskiego”. To kolejna debata z cyklu „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. W debacie której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra udział wzięli: pan. Jerzy Maśluch - Starosta Parczewski, pan Paweł Kędracki - Burmistrz Parczewa pani Urszula Szymańska - Prokurator Rejonowy w Parczewie, bryg. Leszek Szymański – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, wójtowie gmin, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu parczewskiego.

Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, kom. Robert Mituła przedstawił funkcjonowanie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Od niedawna aplikacja jaką jest KMZB dostępna jest na urządzenia mobilne. Każdy użytkownik smartfona z dostępem do internetu może w każdej chwili nanieść odpowiednie zagrożenie. Każde zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcje Policji. Należy jednak odpowiedzialnie i racjonalnie korzystać z tego narzędzia Przybliżono działania programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przedstawiono i omówiono metody działania oszustów posługujących się metodami „na wnuczka” lub „na policjanta” w związku ze zdarzeniami jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie województwa lubelskiego.

 

 

Spotkanie było okazją do posumowania dotychczasowej współpracy lokalnej społeczności z parczewską policją oraz przedstawieniem aktualnej oceny bezpieczeństwa naszego powiatu. Po przedstawieniu oceny bezpieczeństwa spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą poglądów.