Policjanci zagrali w turnieju charytatywnym - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Policjanci zagrali w turnieju charytatywnym

Data publikacji 02.10.2017

W sobotę odbył się turniej charytatywny piłki nożnej w którym udział wzięli policjanci. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Amandy. Oprócz drużyn reprezentujących KWP w Lublinie oraz KMP w Lublinie w akcji wzięły udział drużyny złożone z funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Kolumny Transportu TRIOMED.

30 września w Lublinie przy ul. Biedronki  odbył się turniej charytatywny piłki nożnej. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Amandy. Do wydarzanie pod hasłem „AMANDA I MY”   włączyli się lubelscy policjanci. Turniej rozgrywany był na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 10. Pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna złożona z mundurowych Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, drugie: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Na ostatnim miejscu  podium uplasowała się Straż Miejska. W drużynie KWP z Lublina zagrali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Kom. Robert Mituła oraz st.post. Marcin Bajon. Oprócz sportowego charakteru akcji można było obejrzeć repliki broni, które udostępniła grupa rekonstrukcyjna.  Najmłodsi mogli pomalować buzię a dla pań przewidziano pokaz makijażu.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Amandy.

Historia choroby Amandy - pisana przez jej tatę.

W czerwcu 2013 Amanda uległa poważnemu wypadkowi. Po powrocie ze szkoły poszła na spacer z psem i swoją koleżanką. Było gorąco i pomimo zakazu zbliżania się do rzeki, poszła schłodzić się do niej i weszła do wody. Wpadła w wir wodospadu. Jej mózg był niedotleniony w 93,5%. Została odnaleziona przez przypadkowego przechodnia. Przypadkowa Pani podjęła resuscytację. Po wielu długich minutach udało się. Amanda żyła, jej krążenie zostało przywrócone i została przewieziona do szpitala w Lublinie na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej, gdzie spędziła 4 miesiące będąc pod respiratorem, zażywając dożylnie krew oraz antybiotyki. Musiała zostać poddana zabiegowi tracheotomijnemu w celu oczyszczenia dróg płucnych. Miała zagrzybione płuca przez wodę z rzeki.

" Pomagała innym "

 Przed wypadkiem Amanda była dzieckiem, które cieszyło się życiem. Śpiewała piosenki, chodziła do szkoły, jeździła na koniach w Lubelskim Klubie Jeździeckim w Lublinie. Była tam wolontariuszką – miała swojego kuca, który został dany Jej pod opiekę. Pomagała bezinteresownie.

" Nadzieja umiera ostatnia "

 Po pobycie w szpitalu w Lublinie w październiku 2013 r. została jedyna nadzieja na uratowanie życia naszego dziecka. KLINIKA BUDZIK Pani Ewy Błaszczyk. Tam leczona była do Lutego 2014 r. Wyjęto Jej rurkę tracheotomijną w Klinice, ale do dziś jeszcze została wolno gojąca się dziurka. Amanda wróciła do domu w lutym 2014 r. Dla całej naszej rodziny był to bardzo ważny moment. Dla mnie, mojej żony, Klaudii (jej starszej siostry) i Krystiana (młodszego brata).

 W roku szkolnym 2014/2015 Amanda miała indywidualne nauczanie w miejscu zamieszkania z zaliczeniem klasy VI Szkoły Podstawowej. Obecnie Amanda jeździ z tatą do Gimnazjum nr.15 w Lublinie.

" Wiele się zmieniło, ale nie poddajemy się! "

 

AŁ/RLR

Pliki do pobrania

  • 62.53 KB