Zgłoś kontrolę autokaru - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Zgłoś kontrolę autokaru

Data publikacji 05.07.2017

Kontrola trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru - wszystko po to, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie dojechać do szkoły lub na wycieczkę.

Aby zgłosić przeprowadzenie takiej kontroli prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji pod nr tel. 83 355 32 10 lub z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego mł.asp. Adamem Grzywaczewskim nr tel. 83 355 32 05.

Praca funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa na drogach to również kontrola autokarów przewożących dzieci oraz młodzież. Działania te nabierają szczególnego wymiaru w okresie nowego roku szkolnego. Kontrole dotyczą autokarów i gimbusów dowożących dzieci do szkoły jak i  wyjazdów na zorganizowany wypoczynek.

Mundurowi sprawdzają w pierwszej kolejności trzeźwość kierowcy, a następnie stan techniczny pojazdu. Dzięki zgłoszonym wcześniej przez organizatorów potrzebie kontroli, dzieci mogą bezpiecznie pojechać na szkolną wycieczkę.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, wyruszających na wypoczynek autokarami, by zgłaszali do parczewskiej jednostki potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Funkcjonariusze ruchu drogowego przyjadą i skontrolują autokar oraz kierowcę. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.