Zgłoś kontrolę autokaru - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Zgłoś kontrolę autokaru

Kontrola trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru - wszystko po to, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie wyjechać na zimowy wypoczynek.

Aby zgłosić przeprowadzenie takiej kontroli prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji pod nr tel. 83 355 32 10 lub z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego mł.asp. Adamem Grzywaczewskim nr tel. 83 355 32 05.

Praca funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa na drogach to również kontrola autokarów przewożących dzieci oraz młodzież. Działania te nabierają szczególnego wymiaru w okresie wyjazdów na zorganizowany wypoczynek.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież wyruszają na wakacje. Mundurowi sprawdzają w pierwszej kolejności trzeźwość kierowcy, a następnie stan techniczny pojazdu. Dzięki zgłoszonym wcześniej przez organizatorów potrzebie kontroli, dzieci mogą bezpiecznie pojechać na szkolną wycieczkę.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, wyruszających na wypoczynek autokarami, by zgłaszali do parczewskiej jednostki potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Funkcjonariusze ruchu drogowego przyjadą i skontrolują autokar oraz kierowcę. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.