Zgłoś kontrolę autokaru - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Zgłoś kontrolę autokaru

Data publikacji 05.07.2017

Kontrola trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru - wszystko po to, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie dojechać do szkoły lub na wycieczkę.

Aby zgłosić przeprowadzenie takiej kontroli prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji pod nr tel. 47 814 32 90 lub  Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Sławomirem Karpińskim,  nr tel. 47 814 32 02.

Praca funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa na drogach to również kontrola autokarów przewożących dzieci oraz młodzież. Działania te nabierają szczególnego wymiaru nie tylko  w okresie roku szkolnego ale również w okresach szkolnego wypoczynku, ferii zimowych lub wakacji. Kontrole dotyczą autokarów i gimbusów dowożących dzieci do szkoły jak i  wyjazdów na zorganizowany wypoczynek.

Mundurowi sprawdzają w pierwszej kolejności trzeźwość kierowcy, a następnie stan techniczny pojazdu. Dzięki zgłoszonym wcześniej przez organizatorów potrzebie kontroli, dzieci mogą bezpiecznie pojechać na szkolną wycieczkę.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, wyruszających na wypoczynek autokarami, by zgłaszali do parczewskiej jednostki potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Miejsce jakie zostało wyznaczone do przeprowadzania kontroli to parking przy ul. Mickiewicza, vis - vis budynku KPP w Parczewie ale w razie potrzeby funkcjonariusze ruchu drogowego przyjadą we wskazane miejsce i skontrolują autokar oraz kierowcę. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.