Dzięki reakcji dzielnicowego wpadli złodzieje fragmentów mostu - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Dzięki reakcji dzielnicowego wpadli złodzieje fragmentów mostu

Data publikacji 15.02.2017

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie na podstawie własnych materiałów ustalił miejsce gdzie składowane zostały skradzione metalowe elementy mostu. Pocięte na mniejsze części barierki z przeprawy drogowej były już na terenie skupu złomu. Przy współpracy z parczewskimi operacyjnymi udało się zatrzymać dwóch sprawców. Mężczyźni wczoraj usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Dyżurny parczewskiej komendy został powiadomiony przez pracownika Urzędu Gminy w Sosnowicy, że na kanale Wieprz – Krzna, z betonowego mostu ktoś usunął metalowe barierki. Gmina straty oszacowała na 15 tys złotych.  Już w poniedziałek dzielnicowy parczewskiej komendy na podstawie własnych informacji ustalił, iż skradzione elementy znajdują się na terenie jednego ze skupów złomu w sąsiedniej gminie Uścimów. Przy współpracy z operacyjnymi udało się ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać skradzione wcześniej podzespoły.

26 latek mieszkaniec gminy  Uścimów oraz 27 letni mieszkaniec gminy Sosnowica usłyszeli wczoraj zarzuty. Obaj złożyli wyjaśnienia i wyrazili chęć dobrowolnego poddanie się karze. Za czyn którego się dopuścili grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.