Nielegalne automaty do gier w rękach policjantów i celników - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Nielegalne automaty do gier w rękach policjantów i celników

Data publikacji 14.02.2017

Dzięki wspólnym działaniom policjantów Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą parczewskiej komendy oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej w jednym z lokali na terenie Parczewa zabezpieczono 5 nielegalnych automatów do gier. Za prowadzenie działalności bez wymaganej koncesji, właścicielowi lokalu grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

W miniony weekend parczewscy policjanci wspólnie z celnikami weszli do jednego z lokalu na terenie Parczewa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel bez wymaganej koncesji udostępnia automaty do gier. W maszynach, które były udostępnione do publicznego użytku, pracownicy Urzędu Celnego przeprowadzili eksperyment procesowy.

Badanie dowiodło, że sposób w jaki organizowane były w tym miejscu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym skarbowym. Ujawnione automaty do gry zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej. W sprawdzanym lokalu mundurowi zabezpieczyli łącznie 5 urządzeń do gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Teraz 44 letni właścicielowi grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.