Aktualności

Bez „prawka”, ale za to z promilami wiózł passatem trzeźwą właścicielkę

Data publikacji 10.02.2017

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 43 latkowi, który kierował passatem w stanie nietrzeźwości. Okazało się także, że nie posiada on w ogóle prawa jazdy. Mężczyzna podróżował z właścicielką pojazdu, która jechała na siedzeniu pasażera. Kobieta była trzeźwa, ale nie uniknęła konsekwencji. Za udostępnienie samochodu nietrzeźwemu została ukarana mandatem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed północą w Kolanie. Policjanci z Parczewa w trakcie patrolu zauważyli kierującego Volkswagenem, którego styl jazdy wzbudzał podejrzenia, że może on być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych okazały się trafne. Już wstępne badanie pokazało, że szofer prowadził na podwójnym gazie. Po kolejnym badaniu alkomatem, urządzenie pokazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Na pytanie funkcjonariuszy o uprawnienia do kierowania mieszkaniec gminy Jabłoń oświadczył, iż nie posiada prawka bo nigdy go nie wyrobił. Dodatkowe zdumienie stróżów prawa przyniosła dalsza kontrola. Okazało się, że na fotelu pasażera podróżuje właścicielka passata, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy. Oboje nie byli w stanie jasno wytłumaczyć co nimi kierowało.

43 latek za swoją „przejażdżkę” odpowie przed Sądem. Grozi mu da 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też wysokiego mandatu za kierowanie bez uprawnień. Natomiast właścicielka  auta została ukarana mandatem w wysokości 300 zł. za udostępnienie go osobie bedącej w stanie nietrzeźwości.