Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Policyjne działania „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 06.02.2017

Pod nazwą „Alkohol i narkotyki” mundurowi z Parczewa prowadzili działania w miniony weekend. Podczas akcji wpadło trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie, którzy z miejsca stracili swoje prawa jazdy. Zatrzymano też 59 latka, który poruszał się swoim Audi pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z parczewskiej drogówki prowadzili na terenie powiatu parczewskiego działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych zwłaszcza z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Pomimo coraz większej świadomości kierowców nadal nie brakuje wśród nich takich, co wsiadają za kółko będąc w stanie nietrzeźwości. W wyniku podjętej akcji zatrzymano trzech kierujących pod działaniem alkoholu. Mężczyźni stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Wpadł także mieszkaniec gminy Podedwórze, który kierował pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za swoją nieodpowiedzialność odpowie przed Sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Przebadano podczas akcji ponad 260 kierujących pojazdami na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli w sumie 17 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym.

To nie pierwsza taka inicjatywa policji. Takie działania mające na celu podniesieniu bezpieczeństwa będą kontynuowane w przyszłości.