Akcja „ Dzień odblasków” - Aktualności - KPP Parczew

Aktualności

Akcja „ Dzień odblasków”

Parczewscy policjanci biorą udział w akcji „Dzień odblasków”. Program realizowany jest na terenie całego kraju. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników dróg. Mundurowi przypominają o noszeniu obowiązkowych odblasków po za terenem zabudowanym. Zachęcają także aby takie elementy nosić po zmierzchu nie tylko tam gdzie stanowią o tym przepisy.

Policjanci z parczewskiej drogówki biorą udział w akcji Ogólnopolskiego Dnia Odblasków. Głównym celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i podniesienie świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego uczestników. Policjanci informują osoby, które poruszają się bez takich przedmiotów jak niepodważalną rolę odgrywają te elementy w bezpieczeństwie na drogach. Dzięki nim piesi stają się o wiele bardziej widoczni na jezdni. Tłumaczą, że noszenie przekazanych elementów powinno stać się modą, która podnosi bezpieczeństwo w ruchu drogowym a niejednokrotnie ratuje życie lub zdrowie.

 Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Policjanci zachęcają pieszych aby takie elementy nosili po zmierzchu nie tylko w obszarze zabudowanym.