Aktualności

Zakręcona akcja dla Szymka!

Data publikacji 28.07.2023

Parczewscy policjanci oraz pracownicy cywilni włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla 14-letniego Szymka. Chłopiec nie mówi, jest niewidomy i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leki oraz rehabilitację chłopca. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję!

To już kolejny raz, kiedy parczewscy mundurowi i pracownicy cywilni wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnowicy włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek.

Tym razem pozyskane ze zbiórki środki zostaną przekazane na rzecz Szymona, w tym leki oraz rehabilitację. Chłopiec ma 14 lat i jest mieszkańcem powiatu włodawskiego. Urodził się w 24 tygodniu ciąży, nie mówi, jest niewidomy od urodzenia. Kolejną przeciwnością jaką postawił przed nim los, jest dziecięce porażenie mózgowe. To wszystko sprawia, że potrzeba dużo uwagi, cierpliwości oraz pomocy w wykonywaniu codziennych zadań czy obowiązków. Mimo tego Szymon jest bardzo radosnym chłopcem, najbardziej lubi słuchać muzyki, jeździć konną i pluskać się w basenie. Ponadto ma dwoje rodzeństwa, starszą siostrę i maleńkiego braciszka. Rodzice starają się jak mogą, ale pomoc w opiece nad cała trójką jest potrzebna.

Traf chciał, żeby inni również poznali jego historię. Stało się tak dzięki dziadkowi zamieszkującemu w gminie Sosnowica. Aktywny senior opowiedział pracownikom GOKu o historii chłopca, która poruszyła serca.  Pani Iwona Czeczko Dyrektor GOKu skontaktowała się z parczewskimi mundurowymi, którzy bez chwili zastanowienia włączyli się w akcję. Każdy przyniósł z domu plastikowe nakrętki, zebrał je od swoich bliskich oraz znajomych. Następnie transport ogromnych worków z nakrętkami trafił do osób odpowiedzialnych za zbiórkę.

Mało tego policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać. Osoby, które angażują się w tego typu działania, dają dowód na to, że warto pomagać i nawet takim prostym gestem można wspomóc. Cel jest bowiem szczytny - pomoc potrzebującym i wsparcie w walce z chorobami.

Jeżeli masz w domu zebrane nakrętki i nie wiesz co z nimi zrobić, przynieś je do budynku komendy i zostaw na stanowisku dyżurnego jednostki, a on przekaże je w odpowiednie ręce. Możesz też skontaktować się z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną pod numerem telefonu 723 689 627 i wesprzeć akcję!

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

Powrót na górę strony