Aktualności

Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile. Jazdę zakończył dachowaniem

Data publikacji 23.06.2020

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 42 – latek, który wsiadł za kierownicę swojego auta będąc w stanie nietrzeźwości. Do tego jadąc ulicami miasta powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przejażdżkę zakończył po tym, jak na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał do rowu i dachował. Kierującemu jak i dwójce jego pasażerów nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało u szofera ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na ul. Lubartowskiej w Parczewie. Dyżurny parczewskiej jednostki został poinformowany, że pojazd marki Audi wjechał do rowu i dachował. Na miejsce pojechali policjanci, gdzie na miejscu zastali właściciela audi oraz dwóch jego kompanów.

Wszyscy byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 42 – latek , który prowadził pojazd ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. On oraz jeden z pasażerów trafili do szpitala na obserwację. Tam okazało się że odnieśli poważnych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec gminy Parczew kierując samochodem marki Audi Q7 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem potem wjechał do rowu i dachował.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.